P: Czy będę mieć możliwość dostosowania swojej postaci bez dokonywania zakupów?
O: Tak. Gracze, którzy nie chcą kupować przedmiotów w Sklepie Dota 2, będą mieć okazję ich zdobycia na różne sposoby, m.in. poprzez zwyczajną grę, zwiększanie swojego Poziomu Bitewnego czy wymianę z innymi graczami.
P: Czy muszę płacić, aby uzyskać dostęp do bohaterów?
O: Wszyscy bohaterowie będą dostępni bez żadnej opłaty. Wierzymy, że ograniczanie dostępu graczom do bohaterów mogłoby zaszkodzić rozgrywce, więc jest to coś, czego chcemy uniknąć.
P: Czym są Poziomy Bitewne? Czym są Punkty Bitewne?
O: Po każdej ukończonej grze publicznej otrzymasz Punkty Bitewne. Po zdobyciu ich wystarczającej liczby zwiększy się Poziom Bitewny twojego profilu oraz otrzymasz nowy przedmiot.
P: Jeśli fani tworzą nową zawartość poprzez Warsztat Steam, jak będziecie się upewniać, że pasuje ona do motywu bohatera / gry?
O: Jesteśmy świadomi obaw społeczności dotyczących pozostania wiernym motywowi gry, dlatego sądzimy, iż społeczność powinna być bezpośrednio zaangażowana w proces wybierania przedmiotów. Warsztat Steam pozwala na oddanie głosu i przekazanie swoich myśli na temat zawartych tam przedmiotów, zanim zdecydujemy czy wprowadzić je do gry, więc dołącz się do nas i pomóż nam pozostać na właściwym torze. Sądzimy, że społeczność jest bardzo dobra, jeśli chodzi o podejmowanie takich decyzji.
P: Czy to nie zaszkodzi turniejowej scenie gry Dota?
O: Wszystkie przedmioty w sklepie są ozdobne i nie mają wpływu na rozrywkę. Mamy także w zanadrzu plany, dzięki którym ekonomia gry mogłaby wpłynąć bezpośrednio na profesjonalnych graczy.
P: Po co mam wydawać pieniądze, skoro Dota 2 jest wciąż w fazie beta?
O: Dota 2 nie jest dla nas zupełnie czymś w rodzaju gry w fazie beta, ale z drugiej strony nie jesteśmy gotowi, aby wszyscy chętni mogli zacząć grać w tym momencie. Ciągle wydajemy aktualizacje zawierające nowych bohaterów, poprawki błędów i nowe funkcje gry. Żaden z przedmiotów, które zostały przez ciebie zakupione oraz twój postęp nie zostanie utracony lub zresetowany po tym, jak gra stanie się dostępna dla wszystkich.
P: Czemu wybraliście model Free to Play?
O: Myślimy, że to najbardziej pasuje do stylu, w jakim tworzymy nasze gry. My (Valve i społeczność Dota) stworzymy wiele interesujących rzeczy w nadchodzących latach i będziemy się uczyć czegoś nowego na każdym kroku. Im więcej ludzi będzie generować pomysły i przekazywać nam swoje opinie, tym lepszą grą stanie się Dota.
P: Jeśli gra używa modelu Free to Play, czemu nie mogę w nią zagrać już teraz?
O: Zostało nam trochę pracy, zanim będziemy mogli pozwolić większej liczbie zainteresowanych zagrać w Dota 2. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem infrastruktury naszych serwerów, co jest głównym problemem.
P: Czy ludzie przeszkadzający i opuszczający grę nie będą przypadkiem mogli nadal rujnować nasze rozgrywki, tworząc nowe konta?
O: Mamy w zanadrzu kilka pomysłów podobnych do tych, które zastosowaliśmy w przypadku ludzi opuszczających mecze i chcemy poeksperymentować, aby zapobiec w ten sposób utrudnianiu gier nowym graczom. Mamy świadomość, że jest to jedno z wielkich wyzwań, któremu trzeba stawić czoła, tworząc grę o modelu Free to Play.